Tehničar za očnu optiku
TEHNIČAR ZA OČNU OPTIKU

Tehničar za naočalnu optiku obrazuje se četiri godine. Kroz to vrijeme bit će osposobljen za izradu različitih vrsta naočala kao optičkog pomagala ili modnog detalja, njihovih različitih popravaka te ugradnju leća u okvire.

Nekad se smatralo da naočale kvare ljepotu lica. Na sreću, vremena su se promijenila. Danas ih nose i stari i mladi jer su one jednostavno postale potreba. Netko ih nosi kako bi izgledao karizmatičnije, a netko jednostavno zato što ih moda predlaže u svako doba dana, za jutro i večer kao sastavni dio općeg izgleda. One imaju sasvim jasno određenu ulogu – osiguravaju nužnu zaštitu od štetnog utjecaja sunčevih zraka i prejake svjetlosti.

Zanimanje tehničar za naočalnu optiku, pružit će vam mnoga znanja iz različitih područja znanosti, uvesti vas u svijet poslovne komunikacije i razviti osjećaj za estetsko.

Nakon završenog školovanja mogu se zaposliti u obrtništvu i malom poduzetništvu ili nastaviti školovanje na veleučilištima i sveučilištima.

Kratki videozapis možete pogledati ovdje.