Galanterist
GALANTERIST

Artikli kožne galanterije raznovrsni su, kako po obliku i veličini tako i po namjeni. Spoj elegancije i ljepote naglašava ženstvenost svake žene.

Osim praktične primjene, zbog svoga lijepog oblika, boje kože i drugih dekorativnih materijala, ovi proizvodi upotrebljavaju se još iz estetsko-modnih zahtjeva. Danas ni jednu osobu ne možemo zamisliti bez galanterijskih modnih proizvoda te ni jednu ženu koja u svome ormaru nema 20 do 30 takvih proizvoda.

To su ženske i muške modne torbe, novčanici, navlake za dokumente, putne, sportske, školske, dječje i druge torbe, kuferi, remeni, poslovne mape, toaletne torbice i slično. Želiš li nekome darovati nešto lijepo, ovo je prilika da naučiš sam dizajnirati, kreirati, modelirati i izraditi svoj model! Ako voliš lijepe torbice, privjeske za ključeve, tabakere, navlake za olovke, naočale, foto aparate, kozmetiku.., i tvoje ime može biti tu kao Jimmy Choo, Diesel, Dolce&Gabana, Christian Dior, Prada…  U mnogobrojnu sitnu galanteriju ubrajamo razne futrole za ključeve, naočale, kozmetiku, naušnice, cigarete, dječje igračke, bolje rečeno, “sve ono što je lijepo“.

Upravo ta raznovrsnost daje posebnu privlačnost ovoj modnoj struci koja se kroz dugi niz godina približila umjetnosti. Izgled proizvoda danas zahtijeva praćenje modnoga trenda, što nas upućuje na praćenje mode koja se mijenja po obliku, boji i veličini.

Ženska torba ima posebno mjesto u srcu, ne samo žena, nego i dizajnera.

One nisu samo modni detalj, već imaju dugu povijest.

Jednostavno ih obožavamo. Velike, male, s ručkom, bez nje, klasične, otkopčane, sportske, putne.

Što je žena bez  torbe koja označava status u društvu? Široki kaput ili hlače bez remena, koji je ukras na čovjeku? Poslovni ljudi na putu bez računala sa olovkom u ruci?  Važni dokumenti i novac u vrećici? Kozmetika bez toaletne torbice? Sat bez ručke? Liječnik sa instrumentima u džepu? Putnik bez kufera ili torbe?

Dakle, svima nam treba galanterijski proizvod.

ŠKOLOVANJE TRAJE TRI GODINE.

ŠTO RADITI KAO GALANTERIST?

•  U svim modnim buticima obuće i galanterije.
  • Galanterist može samostalno dizajnirati i kreirati modele.
  • U industrijskoj proizvodnji ili privatnom butiku na stvaranju različitih  modnih proizvoda.
  • Na mnogim poslovima za koje je potrebno trogodišnje školovanje.

-        NASTAVAK ŠKOLOVANJA

• Jedna godina doškolovanja za galanterijskog tehničara
  • Studiranje na svim fakultetima i stručnim studijima
  • Studiranje modnog dizajna u struci ili zapošljavanje
  • Promjena kvalifikacije u bilo koje zanimanje

Ovdje možete pregledati učeničke radove. Ovdje možete pregledati učeničke radove.

Ovdje možete pregledati smotru učeničkih radova.

Ovdje možete pregledati slike s državnog natjecanja 2010. god.

Modni galanterijski butik

Sitnu galanteriju pregledajte ovdje.

Stylingu ništa bolje ne pristaje od odgovarajuće torbe. Uvjeri se!

Spoj mode, elegancije i ljepote.pdf