Projekt "Ca je covik"

Obrtnička škola, učenice 3. f  i 4. b razreda, s nastavnicom Tanjom Jovanović, sudjelovali su u projektu ''Ca je covik'' u organizaciji OŠ Majstora Radovana u Trogiru.

Voditelj projekta je gđa Jelena Plejić Senjanin, a dio projektnih aktivnosti su vezane za našu školu, nastavnicu Tanju Jovanović i učenice 3. f i 4. b razreda, smjer: odjevni tehničar.

Izradili smo idejne skice, krojeve, odabrali materijale, te sašili kostime za dvije predstave, Bili cvit i Legenda o kugi.

Oduševljenje djece kojima su kostimi bili namjenjeni se ne može opisati. Male grofice i plemkinje su zahvaljujući nama prošetali ulicama Grada Trogira... bile su prava atrakcija grada.

Kostimi će se koristiti i na nekoliko drugih predstava na Trogirskom i Kaštelanskom ljetu te na Kulturno-umjetničkim igrama mladih. Na taj način će se promovirat i rad naše škole.

Naši učenici su upoznali nove oblike kreativnosti u vidu osmišljavanja i izrade kostima iz 17. stoljeća. Želimo pohvaliti učenice što su odgovorno pristupile zadatku i uspješno ga izvršili u zadano vrijeme.

Kako je naglasila prof. Roberta Matković, ovaj projekt je postigao i neke ciljeve koji nisu bili planirani prilikom njegovog osmišljavanja. Ovim projektom smo pokazali da je veoma važno srednjoškolcima dati priliku da se osjećaju važno i korisno i da tada rezultati neće izostati, ali isto tako da je međuinstitucionalna suradnja itekako moguća i poželjna. Ovo je primjer jedne stvarno lijepe i korisne suradnje. Ovo je primjer suradnje koji treba naglašavati i promovirati. Nadamo se da ćemo i ubuduće imati prilike raditi zajedno za dobrobit naših gradova, naše sredine i najvažnije, za dobrobit naše djece.

Ovom prilikom se zahvaljujemo prof. Roberti Matković iz Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije na pozivu i toploj suradnji te se radujemo i budućim zajedničkim projektima.

Fotografije malih grofova i grofica pogledajte ovdje.

Tanja Jovanović, stručni učitelj

objavio: Jelena Pezelj Galešić   datum: 1. 6. 2015.