OBAVIJEST OSMAŠIMA !

ODOBRENI SU EKSPERIMENTALNI PROGRAMI ZA ZANIMANJA MODNI TEHNIČAR I KOZMETIČAR

Obavještavamo učenike i njihove roditelje o važnoj novosti vezanoj uz upise u 1. razrede.

Od školske godine 2013./2014. učenici koji se odluče upisati u zanimanja modni tehničar i kozmetičar nastavu će pohađati po novim, suvremenijim programima, prilagođenima tržištu rada.

Obrtnička škola iz Splita jedna je od tri škole u RH u kojima će se od školske godine 2013./2014. provoditi novi eksperimentalni kurikulum za zanimanje modni tehničar koje zamjenjuje dosadašnji program odjevni tehničar.

Jedna smo od dvije škole u RH kojima je odobren upis učenika u četverogodišnje zanimanje kozmetičar po novom eksperimentalnom kurikulumu.

U aplikaciji e-upisi ova zanimanja možete pronaći pod nazivima:

• Modni tehničar - eksperimentalni strukovni kurikulum
  • Kozmetičar - eksperimentalni strukovni kurikulum

Osnovne karakteristike novih kurikuluma :

• usmjerenost na ishode učenja i stjecanje vještina i  kompetencija za rad ili nastavak obrazovanja, a ne kao do sada na podučavanje.
  • moderniji programi usklađeni s potrebama tržišta rada.
  • kurikulumi obuhvaćaju standard zanimanja i standard kvalifikacije.
  • osim ocjenjivanja učenika uvodi se sustav stjecanja europskih kreditnih bodova u strukovnom obrazovanju koji će se pridavati jedinicama ishoda učenja i biti će prenosivi u druge kvalifikacije.

U izradi ovih kurikuluma sudjelovali su predstavnici poslodavaca, visokoškolskih ustanova, sindikata te djelatnika školskih ustanova.

Više pojedinosti o svim navedenim eksperimentalnim strukovnim kurikulumima možete pronaći na www.asoo.hr

Kratki video Državnog natjecanja srednjih strukovnih škola iz područja tekstila „Dani odjeće 2013.“ možete pogledati ovdje.

Priloženi dokumenti:
MODNI_TEHNICAR_PLAN_I_PROGRAM.pdf (6.20 MB)
KOZMETICAR_PLAN_I_PROGRAM.pdf (3.77 MB)

objavio: Davor Kulić   datum: 11. 5. 2013.