"DANI ODJEĆE 2013."

„DANI ODJEĆE 2013.“

Pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa i Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, od 10.-12.travnja 2013. u Vinkovcima, održati će se Državno natjecanje srednjih strukovnih škola iz područja tekstila „Dani odjeće 2013.“. Domaćin natjecanja je Srednja strukovna škola Vinkovci.

Državno natjecanje mladih krojača, odjevnih tehničara, dizajnera odjeće i modnih stilista postali su već tradicionalno (šesnaestu godinu po redu) mjesto druženja, razmjene znanja i vještina, izvora motivacije, isticanja pozitivnih vrijednosti i kreativnosti učenika.
Zajednički cilj svih sudionika natjecanja – učenika, njihovih mentora i organizatora – promocija je stručnih znanja, kreativnosti i vještina učenika koje su stekli tijekom školovanja, razvijanje zdravog  natjecateljskog duha, promocija rada nastavnika srednjih strukovnih škola, promocija osnivača škola te promocija same struke za koju se učenici školuju.
Učenici se mogu natjecati u 5 natjecateljskih disciplina. Svake godine zadaje se novi zadatak, tema i novi izazov mladim kreatorima.
Našu školu u Vinkovcima predstavit će učenice 4. B razreda – odjevni tehničar:
•    Tina Turina, u disciplini: Odjevni tehničar – područje konstrukcija odjeće (mentor: Ivuša Muselin, dipl. ing) i
•    Andrea Grujica, u disciplini: Modna kolekcija odjevnih tehničara i krojača čija je tema: ORNAMENTIKA VINKOVAČKOG ORIONA (mentor: Gordana Kulić, dipl. ing.)
koje su na školskom natjecanju provedenom 24. siječnja 2013. postigle najbolje rezultate i stekle pravo sudjelovanja na Državnom natjecanju.

ČESTITAMO!
Povjerenstvo za ocjenjivanje  školskog natjecanja

objavio: Marina Mihanović   datum: 4. 3. 2013.