Toulouse, Francuska - Job shadowing

U sklopu projekta Develop Your Vocational Skills Internationally (koji je financiran od strane Agencije za mobilnost i programe EU) pet nastavnika iz područja frizerstva, kozmetike, tekstila i optike iz Obrtničke škole proveli su tjedan dana na Erasmus+ Job shadowingu u Toulouseu (Francuska) kako bi se upoznali s tamošnjim obrazovnim sustavom, pratili rad svojih kolega, razmijenili iskustva i ostvarili nove kontakte za moguću buduću suradnju.

Nastavnice stručnih predmeta Marija Knezović i Marija Šitum iz smjera frizerstva i Branka Bulovan Maleš iz smjera kozmetike proveli su tjedan u školi Lycee des metiers (srednja obrtnička škola) Helene Boucher.

Nastavnica stručnih predmeta Zinka Žužul Vrdoljak iz smjera tekstila posjetila je Lycee des metiers de la vente et de la mode (visoka škola prodajno - modnih zanimanja) Gabriel Peri u kojoj je imala  priliku razgledati odjeljenja za kemijsko čišćenje i izradu modne odjeće.

Nastavnik stručnih predmeta Jurica Palit iz smjera optike radne dane proveo je u Lycee professionnel (tehnička škola) Anne Veaute u Castresu, gradiću udaljenom osamdesetak kilometara od Toulousea.

Ovakvi projekti nude nastavnicima mogućnosti za profesionalni i osobni razvoj, koriste da prošire znanja, poboljšaju vlastite vještine, pospješe razvoj i usavršavanje postojećih kurikuluma i bolje upoznaju ono što imaju.

Marija Knezović

objavio: Jelena Pezelj Galešić   datum: 2. 11. 2022.

« Svibanj 2024 »