Dobrodošli u Obrtničku školu iz Splita

Obrazovanje za budućnost

Naša škola nudi vrhunsko obrazovanje u raznim zanatskim strukama, pripremajući učenike za uspješne karijere.

O školi

Obrtnička škola iz Splita djeluje u kamenoj zgradi izgrađenoj početkom druge polovice XIX. stoljeća u maniri kvalitetne gradske arhitekture. Iako se nalazi izvan spomeničke cjeline povijesne jezgre Splita, zbog svojih arhitektonskih vrijednosti i stoljetne školske tradicije, zgrada je zaštićeni spomenik kulture. U ovoj je zgradi od 1862. do 1940. godine djelovala državna gimnazija iz koje je ponikao veliki broj splitskih intelektualaca. Pedesetih godina ovdje su se obrazovali učenici za birotehnička zanimanja, a nakon toga, sve do 1978. godine, u ovoj je zgradi djelovala Škola učenika u privredi Mate Golem. Tada se škola našla u sastavu Centra za odgoj i usmjereno obrazovanje u kemijsko-prehrambenoj, poljoprivredno-šumarskoj i zanatskoj djelatnosti, da bi ukidanjem Centra 1992. godine svoj profil počela stjecati kao Obrtnička škola. Ova zgrada bogate školske tradicije nosi i kulturološki pečat. U njoj je održan Prvi međunarodni kongres za starokršćansku arheologiju, kojega je organizirao i vodio don Frane Bulić. Spomen ploča na pročelju zgrade podignuta je u čast povjesničara i političara Natka Nodila, koji je bio đak i profesor Klasične gimnazije.

Naši programi

frizer JMO

fotograf

frizer DO

krojač

kozmetičar DON

modni tehničar

pediker

tehničar za očnu optiku

Obrazovni resursi

Naša škola nudi bogatstvo obrazovnih resursa koji omogućuju kvalitetno obrazovanje.

Učionice

Deset moderno opremljenih učionica za teorijsku nastavu.

Praktikumi

Deset specijaliziranih praktikuma za sva zanimanja.

Knjižnica

Opremljena školska knjižnica koja osigurava učenicima lektirne naslove i stručnu literaturu.

Povijest i tradicija

Naša škola ima bogatu povijest i tradiciju koja seže unatrag više od stoljeća.

1862.

Osnivanje Gimnazije

U ovoj zgradi je 1862. godine osnovana državna gimnazija.

1940.

Završetak Rada Gimnazije

Državna gimnazija prestaje s radom 1940. godine.

1950.

Obrazovanje za Birotehnička Zanimanja

Učenici se obrazuju za birotehnička zanimanja.

1978.

Škola Učenika u Privredi

Škola djeluje kao Škola učenika u privredi Mate Golem.

1992.

Osnivanje Obrtničke Škole

Škola postaje Obrtnička škola i stječe svoj profil.

2000.

Modernizacija

Škola se modernizira i uvodi nove obrazovne programe.

Obrtnička škola
Nodilova 3