Dobrodošli u Obrtničku školu

Kvalifikacija za pedikera

Postanite stručnjak u njezi stopala i noktiju uz naš trogodišnji program obrazovanja.

Stručna Obuka

Naš program nudi sveobuhvatnu obuku za pedikere, uključujući teoriju i praksu.

Praktično Iskustvo

Steknite praktične vještine kroz rad u stvarnim uvjetima i pod nadzorom stručnjaka.

Obrazovanje

Za obavljanje poslova pedikera, potrebno je završiti srednje strukovno obrazovanje u trajanju od tri godine. Srednje strukovno obrazovanje završava polaganjem završnog ispita čime se stječe kvalifikacija za tržište rada. Obrazovanje za ovo zanimanje provodi se i u okviru sustava obrazovanja odraslih.

Opis Poslova

Pediker pruža usluge njege kože stopala i prstiju, te uređivanja noktiju na nogama i rukama (pedikiranje i manikiranje). Njega kože podrazumijeva odstranjivanje otvrdnule, suhe i ispucale kože, otklanjanje žuljeva, uređivanje deformiranih i uraslih noktiju, te njihovo oblikovanje i lakiranje. Pedikeri također pružaju usluge masaže nogu i ruku raznim kremama i losionima te usluge depilacije nogu.
U svom radu se koriste kozmetičkim preparatima, kao što su masti, kreme, ulja, voskovi i lakovi, te različitim kozmetičkim alatima i priborom poput škara, četkica i sl.

Detaljan pregled poslova pedikera

Mogućnosti zapošljavanja

Saloni ljepote

Pedikeri mogu raditi u raznim salonima ljepote, pružajući usluge njege stopala i noktiju.

Lječilišne ustanove

U lječilištima, pedikeri mogu pružati terapijske usluge njege stopala kao dio zdravstvene njege.

Televizija i kazalište

Pedikeri mogu biti angažirani za uljepšavanje javnih djelatnika kao što su glumci i voditelji.