KROJAČ

Mi ne kupujemo odjeću s potpisom, mi ju izrađujemo!

Nema toga što se može zamisliti, a da mi to ne možemo napraviti! Od svakoga možemo napraviti modnu ikonu! Timskim radom, vještim rukama, uz stručni nadzor inženjera, naša mašta postaje stvarnost – od ideje do gotovog odjevnog predmeta.

Zanimanje je dinamično i kreativno i za svakoga tko ima dobro oko koje zna prepoznati figuru i sve njene prednosti. Krojač odabire modele, obavlja konstrukcijsku pripremu, krojenje, šivanje i doradu odjeće, izrađuje naputke za održavanje i njegu odjeće.

Poželjne osobine krojača su dobar vid, spretnost prstiju i ruku, raspoznavanje boja, strpljivost, kreativnost, razvijena mašta, sklonost uvođenju noviteta i sl. Svoje obrazovanje, nakon završetka školovanja u našoj školi, učenik može nastaviti polaganjem majstorskog ispita ili upisom na neko od veleučilišta.

I na kraju – anegdota:
Prije puno godina je krojač, majstor svog zanata, šivao odijelo liječniku i nekoliko ga puta pozivao na probe. Liječniku je to dosadilo pa je upitao šta se ima toliko isprobavati, a majstor je odgovorio : „E, moj doktore, vaše greške krije crna zemlja, moje gleda cijeli svijet.“

Fotogaleriju slika možete pregledati ovdje.

« Kolovoz 2022 »