Vukovar - grad heroj

Naši učenici modni tehničari i tehničari za očnu optiku oživjeli su sjećanje na Vukovar.

PRIČA O RATU

„Poznavao sam mnoge pametne ljude koji nisu bili dovoljno brzi za ovaj rat. Poznavao sam mnoge sposobne, ali glupe da shvate svu ogavnost rata. Poznavao sam i one hrabre, one bez kojih ne bi bilo ni vas, ni mene, ni ovoga grada. Tko zna gdje su sad toliki koje sam poznavao i toliko često slušao?

I njih i jeku koja je odzvanjala od udaraca u njihova vlastita prsa. Gdje li su svi oni sada kad krvari Vukovar? Zašto ne viču? Zašto svojom vikom ne pomažu plašiti neprijatelja odavde odakle niču svi njihovi korijeni? Zašto ih nema sada kada je važno zemlji vratiti davni dug, sada kada tradicija ovog grada, kojom su se toliko dičili, mora ponijeti najteži teret? Ali, rat je nemilosrdan. On je bič koji puca na svim svojim krajevima. Rat je istodobno i vlast i bezvlašće. Za neke pakao, a za neke, a svi znamo koji su to, i dar Božji.“

Siniša Glavašević

Modni tehničar (2. F) : Kristina Duspara, Martina Jadrić, Magdalena Gudić i Paola Oršulić.

Tehničar za očnu optiku (3. H) : Antonio Koprčina, Marija Topić, Sara Šarić i Lea Samardžić.

Ostale fotografije pogledajte ovdje.

Marija Vidović, prof.

objavio: Jelena Pezelj Galešić   datum: 19. 11. 2020.