KALENDAR KOJI IMA PRIČU

Kreativni direktor modnog brenda No7 i novinar HRT-a Šime Kovačević došao je na ideju o snimanju kalendara za 2020. u kojoj glavnu ulogu, kao modeli u društvu poznatih osoba, imaju osobe s Downovim sindromom iz Udruge za sindrom Down Split 21.

Naši modni tehničari, krojači i kozmetičari sa nastavnicima rado su pomogli u ostvarenju ovog projekta. Tekstilci su  prema Šiminoj ideji  izradili odjevne predmete koje na kalendaru nose modeli, a kozmetičari su se pobrinuli za make up modela za vrijeme snimanja.

Kalendar je tiskan je u tisuću primjeraka i može se kupiti preko Udruge Sindrom Down 21 Split.

Fotografije iz kalendara možete pogledati u galeriji.

Cijelu priču je ovjekovječio modni fotograf Igor Emil Horvat.

Mirta Šurjak, Nensi Očasić, Dora Vlajić, Vice Parlov, bračni kuharski par Sandra i Dane Tahirović, članice splitske udruge Flamenco, Davor Bučević predsjednik Udruge za sindrom Down Split 21,  arhitekt Dražen Pejković  Davor Kulić ravnatelj splitske Obrtničke škole te nastavnice Tanja Jovanović i Gordana Kulić, s punim srcem ljubavi odazvali su se ovom projektu te pozirali.

Kalendar ima dvojaku namjenu - pokazati svima da su djeca s Down sindromom ravnopravni članovi društva i prihodom od donacija za kalendar pomoći rad udruge.

Gordana Kulić, dipl. ing.

objavio: Davor Kulić   datum: 8. 1. 2020.