Upisi u srednjoškolsko obrazovanje odraslih 2018/2019

Cijenjeni budući polaznici,

Ako ste nekad željeli završiti neko voljeno zanimanje, a niste bili u mogućnosti, iskoristite priliku i upišite se u našu ustanovu koja ima dugogodišnje iskustvo u obrazovanju odraslih.

U našoj ustanovi možete se upisati u slijedeća zanimanja: 1.kozmetičar

2.frizer

3.pediker

4.fotograf

5.galanterist

6.obućar

7.krojač

8.galanterijski tehničar te

9. obućarski tehničar.

Nudimo Vam dva programa obrazovanja za sva zanimanja tj. stjecanje SSS te prekvalifikaciju i to dopisno-konzultativnim oblikom nastave.

Cilj obrazovanja naših polaznika je pružanje stručnih kompetencija koje će omogućiti svakom polazniku da spremno i profesionalno izađe na tržište rada u skladu sa svjetskim trendovima koji se stalno razvijaju i moderniziraju.

Sve programe provode visoko školovani predmetni nastavnici iz različitih područja koji su se profesionalno dokazali i u školi i na vanjskim  manifestacijama i natjecanjima.

Priključite nam se i okušajte u novim zvanjima i zanimanjima!

Obratite nam se s povjerenjem!!

Kozmetičar

Polaznici koji završe obrazovanje  mogu se  zaposliti u kozmetičkim  salonima ili mogu samostalno otvoriti obrt.

U sklopu kozmet. usluga tretiraju se različiti tipovi kože lica(zdrave i bolesne)te nastoji pružiti klijentima sve što je potrebno za estetsko uređenje lica kao i cijelog tijela .Kroz školovanje polaznici savladavaju kozmetičke tretmane lica,masaže tijela,depilacije,peelinge i dr.

Dio kozmetičara može na tržištu rada naći svoje zaposlenje na području televizije,kazališta ili filma.

Frizer

Polaznici koji završe obrazovanje  mogu se  zaposliti u frizerskim   salonima ili mogu samostalno otvoriti obrt. U sklopu frizerskih  usluga tretiraju se različiti tipovi frizura za žene i muškarce(šišanje i friziranje)prateći modne trendove u svijetu frizerstva.Također se stječu znanja o izradi i održavanju vlasuljarskih proizvoda te primjeni vlasnih umetaka.

Zanimanje traje 3 god.

Nastavak školovanja  je moguć na razini stjecanja zvanja majstora frizera(nakon položenog majstorskog ispita).

Pediker

Polaznici koji završe obrazovanje  mogu se  zaposliti u pedikerskim   salonima ili mogu samostalno otvoriti obrt.Završeni polaznici vrše tretmane zdravih i bolesnih noktiju,korekcije izgleda i oblika noktiju,masažu stopala,depilaciju nogu,estetsko uljepšavanje noktiju i dr.

Zanimanje traje 3 god.

Nastavak školovanja  je moguć na razini stjecanja zvanja majstora pedikera(nakon položenog majstorskog ispita).

Fotograf

Polaznici koji završe obrazovanje  mogu se  zaposliti u fotografskim   salonima ili mogu samostalno otvoriti obrt.U sklopu fotografskih usluga polaznici su osposobljeni za analogno i digitalno snimanje te sve ostale vještine u fotografiji i videu prateći moderne tekovine u svijetu fotografije i videa.

Zanimanje traje 3 god.

Nastavak školovanja  je moguć na razini stjecanja zvanja majstora fotografa (nakon položenog majstorskog ispita).

Galanterist

Polaznici koji završe obrazovanje  mogu se  zaposliti u galanterijskim  salonima ili mogu samostalno otvoriti obrt.Galanterist se tijekom školovanja osposobljava za izradu galanterijskih proizvoda kao što su :torbe,kovčezi,novčanici,pojasevi,ruksaci i sl.koji se jako traže jer su  svakodnevna  potreba čovjeka.U izradi galanter. proizvoda   prate se modni trendovi koje diktira svjetsko tržište mode.

Zanimanje traje 3 god.

Nastavak školovanja  je moguć na razini stjecanja zvanja majstora galanterije (nakon položenog majstorskog ispita).

Obućar

Polaznici koji završe obrazovanje  mogu se  zaposliti u obućarskim  salonima ili mogu samostalno otvoriti obrt.Obućar  se tijekom školovanja osposobljava za izradu svih vrsta obuće kako ženske tako i muške prateći današnje modne trendove.Obućarski proizvodi izrađuju se od prirodne i umjetne kože te drugih materijala koji se danas koriste u svijetu.

Zanimanje traje 3 god.

Nastavak školovanja  je moguć na razini stjecanja zvanja majstora obuće  (nakon položenog majstorskog ispita).

Krojač

Polaznici koji završe obrazovanje  mogu se  zaposliti u krojačkim   salonima ili mogu samostalno otvoriti obrt.U sklopu krojačkih usluga polaznici se osposobljavaju za izradu ženskih i muških krojačkih proizvoda(po mjeri) prateći moderne tekovine u svijetu odjeće.

Zanimanje traje 3 god.

Nastavak školovanja  je moguć na razini stjecanja zvanja majstorakrojača  (nakon položenog majstorskog ispita).

Galanterijski tehničar

Polaznici koji završe obrazovanje  mogu se  zaposliti u galanterijskim  salonima ili mogu samostalno otvoriti vlastitu djelatnost.Galant.tehničar stječe znanja i vještine iz područja tehnologije izrade galanterijskih proizvoda  te crtanja i modeliranja različitih galanter. proizvoda.U odnosu na galanteristu tehničar predstavlja viši stupanj školovanja te je moguć daljnji osobni razvoj u struci kao i na visokim učilištima.

Obućarski tehničar

Polaznici koji završe obrazovanje  mogu se  zaposliti uobućarskim  salonima ili mogu samostalno otvoriti vlastitu djelatnost.Obućarski tehničar stječe znanja i vještine iz područja tehnologije izrade obućarskih proizvoda  te crtanja i modeliranja različitih obućarskih  proizvoda.U odnosu na obućara  tehničar predstavlja viši stupanj školovanja te je moguć daljnji osobni razvoj u struci kao i na visokim učilištima.

Nastavak školovanja je moguć na svim stručnim i sveučilišnim studijima.

objavio: Milena Knezović   datum: 29. 8. 2018.