POZIV NA NATJEČAJ ZA MOBILNOST UČENIKA U DANSKU I NJEMAČKU

U sklopu Erasmus+ KA2 projekta EUse your brain – Challenge your talent for science našoj školi su odobrene dvije mobilnosti učenika u trajanju od tjedan dana. Prva mobilnost je u Danskoj u travnju ove godine (13 učenika), a druga mobilnost je u Njemačkoj u rujnu ove godine (10 učenika). Mobilnosti su planirane kao razmjena učenika koji će zajedno s učenicima naših partnerskih škola iz Njemačke, Danske i Španjolske raditi na zajedničkom projektu. Domaćini su škola  Kildegaardskolen, Copenhagen iz Danske te škola Wolfgang-Borchert-Gesamtschule, Recklinghausen iz Njemačke, kao i njemačko sveučilište Bochum.

Svi zainteresirani učenici moraju napisati motivacijsko pismo na engleskom jeziku i poslati ga najkasnije do 25.veljače 2016. voditeljici projekta na email  miranda.barac@skole.hr

Pri odabiru učenika gledat će se prvenstveno poznavanje engleskog jezika, poznavanje STEM (prirodno-matematičkih) predmeta i računalnih vještina, a zatim i poznavanje struke. Dodatni kriterij će biti mogućnost i spremnost naših učenika da ugoste učenike iz partnerskih škola  prilikom razmjene učenika u trajanju od tjedan dana u travnju 2017. godine kad će naša škola biti domaćin.

U slučaju velikog broja zainteresiranih kandidata koji ispunjavaju gore navedene kriterije, s učenicima će se obaviti i razgovor na engleskom jeziku.

Obrazac motivacijskog pisma s uputama  nalazi se u privitku.

Priloženi dokumenti:
Motivation_letter.docx (40.11 KB)

objavio: Davor Kulić   datum: 7. 2. 2016.